Dom Pomocy Społecznej w Nielestnie jest zamieszkiwany przez osoby niepełnosprawne intelektualnie z różnym stopniem niepełnosprawności począwszy od osób z pogranicza normy intelektualnej do głębokiego upośledzenia. Warto również podkreślić, że oprócz niepełnosprawności intelektualnej dochodzą różnego rodzaju upośledzenia fizyczne, takie jak: wady kręgosłupa, klatki piersiowej, deformacja kończyn dolnych.

  • opiekuńczo-terapeutyczny
  • księgowo-administracyjny
  • gospodarczy

Doświadczony zespół pracowniczy świadczy usługi bytowe, opiekuńcze i wspomagające. Opieka ta sprawowana jest w sposób rzetelny, indywidualny, podmiotowy zgodnie z obowiązującym standardem.

Dom Pomocy Społecznej znajduje się w miejscowości Nielestno. Teren należący do Domu obejmuje zabudowania pałacowe, park, drogi dojazdowe, chodniki, skwery zieleni, działki uprawowe. Mieszkańcy mają do dyspozycji pałac, który składa się z trzech kondygnacji. Na parterze mieszczą są biura, kuchnia, zabytkowy hol, 8 sal sypialnych mieszkańców, kawiarenka mieszkańców z obszerną wideoteką, 1 pokój gościnny. W skład I piętra wchodzą: dwie świetlice, na których odbywają się zajęcia; pomieszczenie terapii zajęciowej; jadalnia; 8 sypialni mieszkańców, gabinet pielęgniarki. Ponadto na tym poziomie znajdują się łazienki, prysznice i toalety. II piętro składa się w przeważającej części z sypialni mieszkańców tj. 14 sal; pomieszczeń fizykoterapii, gdzie odbywają się zabiegi rehabilitacyjne. Również na II piętrze znajdują się łazienki, toalety i prysznice dla mieszkańców. Na wszystkie piętra od 2005 roku można dojechać windą co znacznie usprawniło i ułatwiło przemieszczanie się mieszkańców, którzy do tej pory mieli z tym ogromne problemy. Winda jest w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych i prosta w obsłudze. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej podzieleni są na cztery grupy wychowawcze według stopnia niepełnosprawności. W skład grupy I wchodzą mieszkańcy niepełnosprawni intelektualnie w stopniu lekkim, pogranicza normy (najbardziej sprawni zarówno fizycznie jak i pod względem intelektualnym). II i III grupa składa się głównie z mieszkańców niepełnosprawnych w stopniu znacznym i umiarkowanym. Do grupy IV należą przede wszystkim mieszkańcy głębiej upośledzeni- tj. głęboko i znacznie, oraz z porażeniem mózgowym, czy z zespołem Downa. Jest to grupa mieszkańców, która wymaga specjalnej troski, stałej opieki i specjalnych zajęć zarówno rehabilitacyjnych jak i rewalidacyjnych.

InformacjeInformacje:

Liczba wyświetleń: 157

Utworzono dnia: 11.05.2018

Dokument wprowadził:
Admin

Dokument opublikował:
Administrator główny

Drukuj dokument

Historia publikacjiHistoria publikacji:
  • 11.05.2018, Administrator główny: Utworzenie zakładki O nas